Liščata v čarodějné škole

02.05.2015 22:31

Ve středu, pár hodin před tajemnou Filipojakubskou nocí, se v naší třídě kouzlilo a čarovalo. Čarodějové, čarodějnice a ježibaby, jakož i kouzelníci, kouzelnice a  baby Jagy usedli do lavic a absolvovali základní kurz kouzel a čár. Zprvu se trochu divili, že by měli číst a psát, ale pak sami přišli na to, že je to dovednost užitečná i pro kouzelníky, vždyť jak jinak by si třeba přečetli zaklínadlo nebo zapsali recept na nějaký dryák?

Děti se ale cvičily i v ryze čarodějných disciplínách. Vařili jsme zázračný  "protizlobidlový" elixír (druhý den se však ukázalo, že u pár lišáků nezabral, zřejmě měli silné protilátky ;-)), přenášeli čarovné fazole aniž bychom na ně sáhli  rukou, vyráběli poháry a vymýšleli recepty na kouzelné  lektvary.

Zlatým hřebem celého dopoledne se stalo vyvolávání a následné zjevení baziliška ukrytého v hromádce popela. Naštěstí se kouzlo nepovedlo úplně na sto procent a příšera zůstala sice zhmotněná, leč neoživená. Ještěže tak :-D.

Vyrobit papírovou čarodějnici a létat na koštěti už pak zvládli všichni na jedničku s hvězdičkou...

Podívejte se, jak to všem slušelo (čímž vzdávám hold všem maminkám za krásné a nápadité kostýmy - díky moc! - bez Vás by to nešlo ;-) )