Angličtina

23. 5. 2016
Od pátku budeme probírat novou lekci. Protože jste zvídaví a zvědaví, posílám Vám:
 
V tomto odkazu najdete písničku Who took the cokie, kterou rádi hrajeme.
 
1. 5. 2016
Od pátku probíráme novou lekci - Clothes (oblečení). V odkazu si můžete připomenout:
 
19. 3. 2016
Tento týden jsme začali probírat novou lekci.
Posílám Vám odkazy:
7. 3. 2016
Do dnešní hodiny angličtiny mi děti připravily velmi milé překvapení. :-) Přestože jsme se dlouho neviděli, uměli všichni nejen slovíčka, ale také písničku. Video najdete o příspěvek výš.
 
Pokud máte doma nějakou paruku, třeba i legrační, o kterou se nebojíte, prosím, pošlete nám ji k zapůjčení na jednu hodinu.
 
6. 3. 2016
V průběhu minulého měsíce jsme se učili slovíčka a písničky k tématu části obličeje. Tento týden budeme opakovat barvy vlasů a příští týden se pustíme do další lekce.

 
5. 2. 2016
Většina dětí už umí pěkně zpívat písničku It's me. Dneska jsem rozdala první jedničky. Posílám Vám  odkaz  na karaoke verzi. V pondělí budu zkoušet i zbytek třídy.
 
V pondělí se také seznámíme se svátkem Svatého Valentýna. K tomu se nám bude hodit tato písnička.
 
2. 2. 2016
Od února začínáme s novou lekcí - Happy faces. Posílám Vám opět odkazy:
 
17. 1. 2016
Zdravím Vás v novém roce. Prázdniny byly dlouhé a vy jste určitě zaznamenali delší prodlevu. Minulý týden jsme se učili rozpočítadlo, které se všem moc líbilo. Můžete jej doma procvičovat třeba s plyšáky.
Znalost slovíček si můžete zopakovat zde: Listen and find, Slot machine.
 
Ve čtení jsme začali probírat nové hlásky: AI, OA, IE, EE, OR. Některým dětem se to plete. Proto Vás prosím, procvičujte písničky. Častým opakováním se dětem spojí hláska, písmena a znak (to, co ukazují).
 
 
6. 12. 2015
V pondělí budu zkoušet první dobrovolníky z písničky Helping mum. Posílám Vám odkaz na karaoke verzi a příběh z minulé hodiny.
 
30. 11. 2015
Dnes jsme začali probírat novou lekci: I'm hungry (Mám hlad). 
Naučili jsme se:
 
 
12. 11. 2015

Zde si můžete procvičit názvy barev (třeba během víkendu).

 
8. 11. 2015
Tento týden si zopakujeme názvy barev. Učíme se tuto písničku.
Příběh si můžete znovu poslechnout tady.
 
 
 
19. 10. 2015

Začali jsme probírat novou lekci - School time. 

Tady najdete:

 
15. 10. 2015
Tento týden jsme se učili anglickou abecedu. Na CD sice najdete chant, ale já upředňostňuji tyto dvě písničky. Jakým způsobem budete abecedu doma opakovat, nechávám na Vás. :-)
 
21. 9. 2015
Také tento školní rok jsem chtěla druháčkům nabídnout kroužek anglického jazyka. Ale myslím, že tento rok máte hodně nabitý program. Proto jsem se rozhodla Jolly phonics zařadit do běžných hodiny. 
 
Co je to Jolly Phonics?
Tato metoda se zabývá výslovností a četbou anglického textu. Postupně se budeme zabývat výslovností jednotlivých hlásek. Obrázky k jednotlivým hláskám si budeme zakládat do složky.
 
Učení nám budou zpříjemňovat tyto písničky.
 
Nejprve se naučíme číst slova, která mají jen 3 hlásky, později 4. Toto video Vám ukáže, jak podobná je Jolly Phonics genetické metodě.
 
Nechci předbíhat, čeká nás dlouhá a dobrodružná cesta.
 
 
10. 9. 2015
Prázdniny uběhly jako voda a tento týden už jsme se začali učit. Na rozdíl od první třídy, letos budeme mít angličtinu dvakrát týdně.  
 
Už umíme:
2. 6. 2015
Prázdniny se pomalu blíží. Přesto, nezapoměňte si opakovat:
Ještě Vám posílám pár her na přilepšenou - MAZE a FIND THE PAIRS.
 
 
12. 5. 2015
Dnes jsme se učili chant (říkanku). Je poměrně rychlá, ale Liščí parta je plná šikulek. Určitě brzy rozdám plno jedniček. 
22. 4. 2015
Tento týden jsme začali s novou lekcí.
 
14. 4. 2015
Posílám Vám slíbené video z dnešní hodiny. Všechny zpěváčky moc chválím. :-)
 
 
7. 4. 2015

Minulou hodinu jsem zkoušela slovíčka oblečení a probrané písničky. Většina dětí dostala jedničku. Komu se zkoušení nepovedlo, má možnost si známku opravit. 

Slovíčka se můžete doučit po kliknutí na obrázek.

Novou písničku si můžete procvičit tady. Nebudu ji však povinně zkoušet (možná dobrovolníky). Stačí umět slovíčka PUT ON = obléci si, TAKE OFF = svléci si.

Zopakujte si ještě písničku My favourite T-shirt.

 
10. 3. 2015
Posílám Vám novou písničku My favourite jumper. Co se stane, když smícháte modrou a žlutou? 
24. 2. 2015
Od tohoto týdne se začínáme učit novou lekci Dressing up. Slovíčka k procvičení najdete tady. Nezapomeňte ani na novou říkanku.
 
11. 2. 2015
Tento týden jsme se naučili novou písničku. Příští týden ji začnu zkoušet. Šikulky si můžou vyzkoušet i karaoke.
20. 1. 2015
Začínáme se učit barvičky. hodně z Vás už je umí ze školy. Tato písnička je však nová. Můžete zkusit i karaoke verzi. A protože se vysvědčení blíží, nezapoměňte se ji naučit a přesvědčit mě, že chcete na vysvědčení jedničku. :-)
 
 
 
2. 12. 2014
Dnešní hodinu jsme poslouchali příběh, ve kterém jsme počítali pastelky. Učivo jsme si neprocvičili, protože několik dětí si nepřineslo pracovní sešit. To je právě ten důvod, proč jsem sešity nechávala ve škole. Doma ho nepotřebujete, úkoly k opakování najdete na webu nebo CD. Zapomněnkám jsem to poznamenala do notýsku. Pokud někdo z dětí příště nebude mít sešit, budete to muset vypracovat doma.
 
Znalost slovíček si pomůžete procvičit tady nebo zde.
 
V tomto odkazu najdete novou písničku. Šikulkám posílám i karaoke verzi.
 
 
 
18. 11. 2014 
 
Od minulého týdne se učíme zpívat písničku Ten little fingers. Poslouchejte ji, prosím, každý den, než se dětem dostane do hlavičky.
Zpívanou verzi najde tady. Pro šikulky posílám ještě karaoke verzi.
 
 
14. 10. 2014
 
Tento týden jsme začali s novou lekcí Pens and pencils. Zde najdete:
- písničku What's in my bag? = Co je v mém batohu?
karaoke verzi pro šikulky
příběh: What's this? It's a (pencil).  = Co je to? To je (tužka).
- nesmím zapomenout ani na oblíbené hry
 
 
 

Většina dětí mi tvrdí, že jim doma v počítači nefunguje Happy House CD. Na vině není špatné CD ani vydavatelství Oxford. Postup najdete v následujícím odkazu.

 
 

Do tohoto štítku budu zveřejňovat příspěvky k angličtině. Tento týden jsem dětem rozdala pracovní sešity. Na zadní straně najdete interaktivní CD, které si můžete nechat doma. Knihu si během příštího týdne vyberu a budeme si ji nechávat ve škole. Angličtinu budeme mít jen jednou týdně, a tak není důvod přetěžovat aktovky. Vešketé potřebné informace obsahuje CD. Stačí ho vložit do přehrávače a děti můžou poslouchat písničky. Pokud ho vložíte do počítače, lišáci si můžou hrát. Je třeba poslouchat písničky opakovaně, poslechem se děti budou učit.

Tento týden jsme začali první lekci, poslouchejte prosím první píseň: The hello song. Najdete jí také v tomto odkazu. Šikovné děti si můžou zazpívat i karaoke verzi.
Tento odkaz ocení zejména neangličtináři, obsahuje právě probraná slovíčka i s výslovností, stačí na ně jen kliknout.
Příští týden děti seznámím s tímto příběhem. Ale pšt, zatím je to tajné. :-)
Přestože se budeme učit, budeme si především hrát a to nejen ve škole, ale i doma. Pokud Vás omrzí hry, které najdete na CD, můžete využít tento odkaz.
 
Přeji Vám klidný školní rok a pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte mi napsat (silvie.pidrova@zslukasove.cz).
 
Silvie Pidrová :-)